Kunnanvaltuusto

Kunnanvaltuuston puheenjohtajisto 2015 - 2016

Puheenjohtaja
Lumia Mervi, kok
Puh. 0400 332 151
mervi.lumia@vesilahti.fi
1. varapuheenjohtaja
Penttilä Harri, kesk
Puh. 040 728 8937
harri.penttila@vesilahti.fi
2. varapuheenjohtaja
Perämaa Ari, ps
Puh. 0400 011 747
ari.peramaa@vesilahti.fi

 

Vesilahden kunnanvaltuusto kaudella 2013-2016

Paikkajako: Keskusta 9, Kokoomus 8, Perussuomalaiset 2, Vesilahden Sitoutumattomat 4, SDP 3

Alakoski Virpi,  kesk.
Puh. 040 736 9951
virpi.alakoski@gmail.com

Ala-Orvola Markku, kok.
Puh. 040 504 9673
maatila@ala-orvola.fi

Allén Mika, kok. 
Puh. 010 548 6067
mika.allen@actas.fi

Arvela Ari, kesk.
Puh. 0400 339 862
ari.arvela@vesilahti.fi

Eskola Aapeli, kesk.
Puh. 0400 907 066
aapeli.eskola@gmail.com

Halme Esko, kok.
Puh. 0400 236 610
eskohalme@eskohalme.net

Hanhela Rauno, sit.
Puh. 0400 725 723
rauno.hanhela@gmail.com

Heino Tolonen Tarja, kok.
Puh. 050 364 1084
tarja.heino-tolonen@pshp.fi

Kesola Anneli, kok.
Puh.045 110 6234
anneli.kesola@lempaala.fi

Koivisto Martti, ps
Puh. 040 876 6456
martti.koivisto60@gmail.com

Kurki Leena, kok.
Puh. 044 3657 577
leena.kurki@vesilahti.fi

Lehtimäki Armi, kesk.
Puh. 040 748 1131
armi.lehtimaki@gmail.com

Lounasranta Marko, sdp
Puh. 041 506 2815
marko.lounasranta@pshp.fi
marko.lounasranta@mbnet.fi

Lumia Mervi, kok.
Puh. 0400 332 151
mervi.lumia@vesilahti.fi

Marttila Raija, kesk.
Puh. 040 583 8422
raija.marttila@elisanet.fi

Airi Mäkinen, sdp
Puh. 040 565 6957
veikkoairi.makinen@kolumbus.fi

Mäkinen Veikko, sdp
Puh. 040 556 6726
veikko.makinen@elisanet.fi

Paavilainen Anna, kesk.
Puh. 040 567 2335
anna.paavilainen@vesilahti.fi

Pennanen Eija, sit.
Puh. 040 591 3383
eija.pennanen@vesilahti.fi

Penttilä Harri, kesk.
Puh. 040 728 8937
harri.penttila@vesilahti.fi

Perämaa Ari, ps.
Puh. 0400 011 747
ari.peramaa@vesilahti.fi

Tapanainen Harri, kok.
Puh. 0400 157 326
harri.tapanainen@kolumbus.fi

Uusi-Erkkilä Pertti, kesk.
Puh. 040 588 8630
pertti.uusi-erkkila@vesilahti.fi

Uusi-Rasi Antti, kesk.
Puh. 050 307 6922
anttiur@gmail.com

Vehmassalmi Silja, sit.
Puh. 050 535 2608
silja.titov@kolumbus.fi

Viitanen Sami, sit.
Puh. 050 465 4622
samppa.viitanen@gmail.com