Kunnanhallitus

Kunnanhallitus luo kunnan kehittämisstrategiat sekä yhdessä yhteistyötahojen kanssa vaikuttaa kunnan alueen taloudellisiin ja sosiaalisiin elinoloihin, henkiseen kehityksen, ympäristöön ja maankäyttöön niin, että valtuuston hyväksymät päämäärät ja tavoitteet toteutuvat.

Vesilahden kunnanhallitus kaudella 2015-2016

Paikkajako: Keskusta 3 , Kokoomus 2 , Vesilahden Sitoutumattomat 1, SDP 1

Puheenjohtaja
Arvela Ari, kesk
Puh. 0400 339 862
ari.arvela@vesilahti.fi
Varapuheenjohtaja
Halme Esko, kok
Puh. 0400 236 610
esko.halme@vesilahti.fi
Kurki Leena, kok
Puh. 044 3657 577
leena.kurki@vesilahti.fi
Lounasranta Marko, SDP
Puh. 041 5062 815
marko.lounasranta@mbnet.fi
Paavilainen Anna, kesk
Puh. 040 5672 335
anna.paavilainen@vesilahti.fi
Pennanen Eija, sit
Puh. 040 5913 383
eija.pennanen@vesilahti.fi
Uusi-Erkkilä Pertti, kesk
Puh. 040 5888 630
pertti.uusi-erkkila@vesilahti.fi