Kunnanvaltuusto

Vesilahden kunnanvaltuusto 1.6.2017 alkaen

21 jäsentä

Paikkajako: Kansallinen Kokoomus 7, Suomen Keskusta 6, Perussuomalaiset 2, Suomen Sosiaalidemokraattinen Puolue 2, Suomen Kristilliset 2, Vihreä Liitto 2

Puheenjohtaja
Lumia Mervi, kok
puh. 0400 332 151
mervi.lumia@vesilahti.fi
1. varapuheenjohtaja
Lounasranta Marko, sdp
puh. 041 506 2815
marko.lounaranta@vesilahti.fi
2. varapuheenjohtaja
Rantala Riitta, kd
puh. 040 543 7060
ra.rantala@gmail.com

 

Alakoski Virpi,  kesk
Puh. 040 736 9951
virpi.alakoski@gmail.com

Arvela Ari, kesk
Puh. 0400 339 862
ari.arvela@vesilahti.fi

Harjula Jukka, kesk
Puh. 050 384 0661
jukka.harjula@gmail.com

Kekäläinen Laura, vihr
Puh. 040 546 3310
lauraflame@hotmail.com

Koivisto Martti, ps
Puh. 040 876 6456
martti.koivisto60@gmail.com

Kuusjärvi Matti, kd
Puh. 040 844 3291
matti.kuusjarvi@vabe.fi

Leppänen Ilona, kok
Puh. 041 546 8776
ilona.leppanen@fimnet.fi

Lounasranta Marko, sdp
Puh. 041 506 2815
marko.lounasranta@pshp.fi
marko.lounasranta@mbnet.fi

Lumia Mervi, kok
Puh. 0400 332 151
mervi.lumia@vesilahti.fi

Nieminen Lauri, sdp
Puh. 050 307 4282
lauri.nieminen@gmail.com

Penttilä Harri, kesk
Puh. 040 728 8937
harri.penttila@vesilahti.fi

Perämaa Ari, ps
Puh. 0400 011 747
ari.peramaa@vesilahti.fi

Pietilä Tapani, kok
Puh. 050 501 2760
tapani.pietila@gmail.com 

Pispala Kristiina, kok
Puh. 040 191 8882
k.pispala@pispala.net

Rajala Miia, kesk
Puh. 044 218 6367
miia.72.rajala@gmail.com

Rantala Riitta, kd
Puh. 040 543 7060
ra.rantala@gmail.com

Saarinen Velipekka, kok
Puh.
velipekka.saarinen@luukku.com

Sorva Valto, kok
Puh. 040 732 1075
valto.sorva@andritz.com

Suoniemi Susanna, vihr
Puh. 040 757 8336
susanna.suoniemi@elisanet.fi

Tapanainen Harri, kok.
Puh. 0400 157 326
harri.tapanainen@kolumbus.fi

Uusi-Erkkilä Pertti, kesk.
Puh. 040 588 8630
pertti.uusi-erkkila@vesilahti.fi